Metod antykoncepcji jest wiele. Krążek dopochwowy jest jedną z najnowszych. Kiedy powinnaś zainteresować się właśnie tą metodą?
Od momentu pojawienia się na rynku pigułek antykoncepcyjnych, taka forma antykoncepcji zdobyła dużą popularność wśród kobiet. Mimo że zażywanie tabletek jest wygodne, to jednak pozostaje dość uciążliwe – konieczne jest pamiętanie o ich przyjęciu o konkretnej godzinie lub porze dnia. Dla kobiet, które nie prowadzą regularnego trybu życia może to być spory kłopot. Jeżeli jesteś jedną z nich, to być może w twoim przypadku lepiej sprawdzi się krążek dopochwowy.
Jak działa krążek dopochwowy?
Innowacyjność krążka dopochwowego polega na tym, że po umieszczeniu go w pochwie samodzielnie uwalnia on dwa rodzaje hormonów, czyli estrogen i progestagen, których zadaniem jest zmiana konsystencji śluzu. Tabletki antykoncepcyjne zawierają te same hormony, ale ta metoda jest po prostu wygodniejsza. Co więcej, w przeciwieństwie do popularnej wkładki domacicznej, wymiany krążka dokonujesz samodzielnie (co 3 tygodnie). Nie musisz zatem co miesiąc umawiać się na wizytę u ginekologa.
Metodę antykoncepcji omów z lekarzem
Wybór sposobu antykoncepcji powinien być dobrany do twoich indywidualnych potrzeb. Ważne jest, by lekarz poświęcił ci wystarczająco dużo czasu – wysłuchał, podpowiedział, rozwiał twoje wątpliwości. Wychodząc z gabinetu lekarskiego powinnaś być pewna, że wybrana metoda antykoncepcji będzie dla ciebie najlepsza.
Krążek dopochwowy jest metodą antykoncepcji, z której mogą korzystać kobiety w wieku od 18 do 40 lat. Problem tkwi w tym, że źle założony krążek może się wysunąć. Z tego względu tak ważne jest, byś – decydując się na jest stosowanie – upewniła się, że potrafisz prawidłowo go umieścić. W tym właśnie powinien cię upewnić specjalista. Od niego dowiesz się, również co robić, jeżeli krążek się wysunie.